בדיקת QEEG

בדיקת QEEG

אחת הבעיות הקשות עמן מתמודדים היום אלפי הורים מודאגים היא ריבוי האבחונים הקיימים בשוק כאשר כל אחד מהם מציע דרך אחרת לאבחון . המשותף לאבחונים אלו, בין השאר, היא העובדה כי הם נסמכים על דווחים סובייקטיביים של הנבדק ו/או הוריו/ מוריו וכן על מידת שיתוף הפעולה שלו במהלך האבחון. מכאן יוצא כי תוצאות האבחון עלולות להציג תמונה לא אמיתית לגבי מהות הקושי במידה ולמשל הנבדק היה מאד כעוס במהלך האבחון ולא שיתף פעולה, היה עייף מאד, וכו.

בדיקת EEG, הבודקת את הפעילות המוחית עוקפת את הקושי הנ"ל.

כיצד מתבצעת בדיקת QEEG:

מוחנו מעביר שדרים בין מליוני התאים הקיימים בו באמצעות זרמים חשמליים זעירים הנקראים גלי מוח. גלים אלו מאופיינים במהירויות שונות (תדרים) ובעוצמות שונות. בשנים האחרונות פיתחו טובי המדענים בתחום חקר המוח שיטה ייחודית לניתוח כמותי ממחושב של פעילות גלים אלו במספר רב של נקודות במוח. באמצעות שיטה זו אנו מפיקים נתונים רבים המלמדים אותנו על דרך פעולתו ותיפקודו של המח.

אנו למדים אלו אזורי מוח פגועים ואלו תקינים, מהם הקשרים בין האזורים השונים במוח, מהי מהירות העברת הנתונים בכל נקודה במוח ועל מה מלמד כל שינוי מפעילות מוחית תקינה. מכאן אנו למדים ממה סובל הנבדק ומהו המקור הנוירולוגי לסבלו..

יתרונות בדיקת QEEG

בדיקה זו הינה בדיקה אובייקטיבית לחלוטין אשר אינה תלויה בתגובות הנבדק ובמידת שיתוף הפעולה שלו.

הבדיקה סוקרת את כלל הפעילות המוחית ולאו דווקא "מחפשת" הפרעה מסויימת וכך אנו יכולים לעיתים לגלות קשיים שלא ידענו עליהם או שנתנו להם שם אחר ממה שהם באמת וכתוצאה מכך גם הטיפול היה שגוי.

פענוח ונתוח הנתונים המתקבלים מאפשר להפיק פרוטוקול טיפולי ייחודי עבור כל מטופל ומטופל ולהתאים לכל אחד את הטיפול היעיל והטוב ביותר עבורו.

הבדיקה מאפשרת להצליב את המידע המתקבל עם מאגר נתונים עולמי של תבניות מוח של אנשים בריאים עפ"י קבוצת גיל לשם השוואה וקבלת מידע מדויק וממוקד לגבי הנבדקים.

סרטון המסביר על חשיבות בדיקת QEEG (עם כתוביות בעברית)

בשנת 2013 הכריז ה FDA – ארגון התרופות האמריקאי – כי בדיקה זו הינה המדוייקת ביותר לאיתור הפרעות קשב וריכוז

מירב שקד טולידאנו – מטפלת מוסמכת בטכנולוגיית "נוירופידבק".

 

עובדת סוציאלית קלינית M.S.W. מטפלת מזה שנים רבות בילדים ומבוגרים, עם הפרעת קשב וריכוז ADHD\ADD, הפרעות חרדה וקשיים אישיים.
מדריכת הורים ואנשי מקצוע ומנחת קבוצות, בעלת ניסיון רב בשירותי הרווחה ובריאות הנפש.
בעלת תואר ראשון B.A ושני M.A בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן

בעלת תואר ראשון B.A בקרימינולוגיה וחינוך לא פורמלי מטעם מאוניברסיטת בר אילן