טיפול רגשי

טיפול רגשי

מהו טיפול רגשי

טיפול רגשי הוא טיפול המתמקד בתחושות וברגשות שלנו כבני האדם. תחושות ורגשות הינם תגובה טבעית לאירועים שונים בחיינו – אירועים הנתפסים כטובים ואירועים הנתפסים כשליליים. אלו וגם אלו יכולים להוות אתגר עבור כולנו. משברים כגון מוות, גירושין, פיטורין ,חוסר אמון וכו יכולים להוות טריגרים לרגשות שונים לעלות על פני השטח ולהתבטא בהתנהגויות לא מועילות כגון אלימות, כעס, הימנעות ועוד. גם אירועים הנתפסים חיוביים כגון לידה, חתונה, עבודה חדשה ועוד יכולים לעורר רגשות שהאדם יתקשה להתמודד איתם.

מטרתו של טיפול רגשי הינה להביא את המטופל למצב בו רגשותיו ברורים לו והוא מגיב אליהם בצורה מותאמת המאפשרת לו להתפתח ולהמשיך הלאה אם זה במערכות יחסים, מקומות עבודה ובעיקר עם עצמו או לחלופין מינוף האירוע לפן חיובי.

בדרך כלל בטיפול רגשי נעשה שימוש בעיקר בשיחה לצורך ברור עמוק של הצורך האמיתי של האדם ובחירת דרכי ההתמודדות הנכונות ביותר עבורו.

הדרכת הורים – מתי?

פעמים רבות אני עדים במכון לתהליכי שינוי וגדילה של ילדים המטופלים אצלנו באמצעות טכנולוגיית נוירופידבק. לפעמים ההורים גדלים ומשתנים עם התהליך ולעיתים יש צורך בעזרה והכוונה.

הדרכת הורים במכון א"מ הדרך הינה הדרכה המכוונת פידבק חיובי – ההורים לומדים ומקבלים כלים מעשיים כיצד לתת פידבק נכון לילדים בבית ו/או אחד לשני, כיצד להתייחס נכון לכל אחד מבני הבית על פי הצרכים שלו, כיצד לתווך לילד את העולם בחוץ, להכיר את הילד מתוך סקרנות ולא מתוך שיפוטיות והכי הכי חשוב – כיצד להקשיב לילד באופן פעיל ויעיל.

במכון א"מ הדרך מתבצעים טיפולים רגשיים והדרכות הורים על ידי אלי טולידאנו.

 

אלי, איש חינוך מזה כעשרים וחמש שנים, במהלך שנים אלו, עסק בהוראה פרונטאלית ובניהול מסגרות חינוך הן ייחודיות והן ונורמטיביות.

במקביל עוסק בניהול משברים בחייהם של בני נוער ומבוגרים במומחיות רבה וביעילות, תוך כדי הבאת המטופל לבחירת הסיפור אותו הוא מביא לחייו.

אלי, מטפל מזה עשרות  שנים בנוער בסיכון ובהכוונת הורים למתבגרים תוך כדי שימוש בטכניקות ייחודיות בהבנת נפש האדם וסיוע לו.

בהדרכות ההורים מלווה אלי את המשפחה כולה כולל ילדים וילדות מגיל ינקות ועד לבניית בגרות בריאה ושלווה, בגרות המובילה לזוגיות ובניית משפחה עתידית יציבה ומופחתת משברים.

בהסמכתו, אלי הינו רב, מגשר ויועץ לזוגות ומשפחות במשבר.