נוירופידבק לטיפול בחרדה

נוירופידבק לטיפול בחרדה

נוירופידבק היא טכניקה המשתמשת בטכנולוגיה כדי למדוד ולשפר את השליטה בגלי המוח. השיטה יכולה לשמש גם לטיפול בחרדה ודיכאון. נוירופידבק יכול לעזור לכם להתגבר על החרדה שלכם בכך שהוא עוזר לשלוט בגלי המוח כדי להפחית את רמות הלחץ.

זוהי טכניקה המאפשרת לאנשים להשיג תחושת שליטה במוח ובמערכת העצבים שלהם. זה עוזר להפחית את החרדה בכך שהיא מאפשרת לאנשים להשיג שליטה טובה יותר על תגובת המוח לגורמי לחץ.

נוירופידבק נמצא יעיל בטיפול בדיכאון, הפרעת דחק פוסט טראומטית ופוביות. מקרה השימוש הפופולרי ביותר לנוירופידבק הוא בטיפול בהפרעות חרדה כגון הפרעת חרדה כללית והפרעת חרדה חברתית.

משפרים את ההתמודדות עם חרדה

נוירופידבק היא טכניקה המשתמשת בחיישנים כדי למדוד פעילות מוחית ולאחר מכן מספקת משוב למשתמש. הטכניקה לא פולשנית ומשתמשת בחיישנים כדי למדוד את פעילות המוח ולאחר מכן מספקת משוב למשתמש.

היא הוכחה כיעילה בטיפול בהפרעות חרדה כגון הפרעת דחק פוסט טראומטית, הפרעה טורדנית כפייתית והפרעת חרדה כללית. אך לא רק זה. היא נחשבת ליעילה גם בהתמודדות עם דיכאון ובעיות נפשיות מכל סוג.

הטיפול הנפוץ ביותר בהפרעות חרדה הוא טיפול תרופתי. עם זאת, תרופות הן לא תמיד האפשרות הטובה ביותר עבור כולם. אנשים מסוימים עשויים למצוא תופעות לוואי של תרופות כמשמעותיות יתר על המידה ואחרים עשויים לא לרצות לקחת אותם מסיבות אחרות.

הרעיון של נוירופידבק זה שהוא טיפול אלטרנטיבי פופולרי להפרעות חרדה. זה יכול לעזור למטופלים על ידי הכשרתם לשלוט בגלי המוח שלהם ולהתמקד במה שהם עושים מבלי לתת למחשבות שלהם להפריע למשימות שעל הפרק. נוירופידבק יכול לעזור גם עם בעיות נפשיות אחרות כמו דיכאון והפרעה דו קוטבית. 

מתגברים על מצב נפשי רעוע עם טיפול ממוקד

התהליך של נוירופידבק דומה לתהליך הביופידבק, רק משתמש במוח כדי לעזור לאנשים עם הפרעות חרדה. נוירופידבק היא שיטת טיפול שנמצאת בשימוש כבר יותר מ-50 שנה. עם זאת, רק לאחרונה היא נכנסה לשימוש במיינסטרים מכיוון שהיא הפכה פופולרית יותר כטיפול אלטרנטיבי לבעיות נפשיות רבות.

נוירופידבק אינו מוגבל רק להפרעות חרדה כאמור, אלא משמש גם בדיכאון, הפרעות קשב וריכוז, הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) והחלמה מהתמכרות. טכניקת אימון מוח המסייעת לאנשים עם חרדה להפחית את הסימפטומים הפיזיולוגיים והפסיכולוגיים של חרדה.

נוירופידבק מאמן אנשים גם לווסת את פעילות המוח שלהם על ידי מדידה והתאמת הפעילות החשמלית במוח באמצעות חיישנים המוצבים על הקרקפת. זה אושר על ידי ה-FDA כטיפול במצבים רפואיים מסוימים, כולל הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, הפרעת דחק פוסט טראומטית והפרעת קשב וריכוז. הטיפול הזה משמש גם למטרות לא רפואיות כמו שיפור זיכרון, מיקוד, יכולת למידה, ביצועים אתלטיים ועוד.

טיפול שמותאם למצב האישי שלכם

הטיפול הזה הוא טכניקה המשתמשת בפעילות מוחית חשמלית כאינדיקטור למצבים נפשיים. הדור הנוכחי של מכשירי נוירופידבק הם הרבה יותר קטנים, זולים וניידים יותר מהציוד המגושם שהיה בשימוש בעבר. הם גם מדויקים יותר וקלים יותר לשימוש. נוירופידבק היא אחת הטכניקות הנפוצות ביותר לטיפול במצבי בריאות נפשיים כגון חרדה ודיכאון תוך התמקדות במניעת הישנות או הישנות במקום פשוט לטפל בתסמינים.